Skip to main content

Teknologiapainotteinen majoitusyritys Bob W ja palkittu muotoilustudio KOKO3 ovat tehneet yhteistyötä antaakseen 70-luvun toimistorakennukselle uuden elämän – ja todellisen muotoilun päivityksen. Bob W Helsinki Kamppi -rakennuksessa, joka oli aiemmin tyhjä tila, on nyt 99 design-huoneistoa, yhteistoiminnallinen co-working-tila sekä kattoterassi ja sauna, josta on panoraamanäkymät Helsinkiin. Toiminta aloitetaan kesäkuussa.

Bob W Kamppi sopii täydellisesti nykyaikaiselle matkailijalle, ja se tarjoaa molempien maailmojen parhaat puolet: hotellin mukavuuden ja helppouden sekä lyhytaikaisen vuokrauksen joustavuuden ja paikallisen tyylin. Olitpa Helsingissä työmatkalla, viikonloppumatkalla tai pidempään, voit nauttia vaivattomasta sisäänkirjautumisesta, myöhäisestä uloskirjautumisesta ja toimivasti isännöidystä kokemuksesta, jota älykäs teknologia tukee.

Bob W luottaa paikalliseen laatuun myös kankaissa. Kampin kohde on jo toinen, jonka sisustuksessa on käytetty Annalan Suomessa kutomia kankaita ja yhteistyö on ollut koko tiimin kanssa ihan huippua. Kankaat on kudottu Koko 3:n määrittelemien ominaisuuksien mukaisiksi ulkonäöltään, kestävyydeltään ja käyttötarpeiltaan. Esim. sängynpäädyssä on tärkeää, että kankaissa ei ole ylimääräisiä käsittelyaineita, jotka voivat kantautua nukkuessa hengitysteihin.

Lisää BobW:stä